Workshopy

ČTVRTEK, 7. 11. 2024

9.00–11.30   Echo sportovce – možnosti a limity –   kapacita naplněna
vedoucí workshopu: P. Pešová, V. Tuka

Určeno pro lékaře erudované ve standardním echokardiografickém vyšetření dospělé populace
Cílem workshopu je informovat o roli tohoto vyšetření a indikacích v rámci kardiologické péče o sportovce, poskytnout základy echokardiografického vyšetření u sportovce s důrazem na úskalí a rozdíly v hodnocení atletického srdce oproti běžné populaci, seznámit s protokolem sportovního echa. Po teoretickém úvodu bude workshop pokračovat nácvikem praktických dovedností na figurantech.
9.30–11.30    Mosty důvěry: efektivní komunikace mezi lékařem/zdravotníkem a sportovcem
vedoucí workshopu: J. Hraško Brousková
(Mgr. Jindra Hraško Brousková je HR Expertka a mentorka. Od roku 2011 působí ve více než 80 firmách s rozmanitým zaměřením od výroby až po služby. Specializuje se na optimalizaci HR, rozvoj komunikačních dovedností a leadershipu. Klade důraz na osobnostní rozvoj a efektivní komunikaci ve firemním prostředí. Její práce podporuje budování silných mezilidských vztahů a vytváření bezpečného pracovního prostředí)

Určeno pro zdravotníky
Cílem je poskytnout základy efektivní komunikace a budování důvěry mezi lékařem a sportovcem. Workshop klade důraz na praktické dovednosti interaktivní učení, což účastníkům umožní ihned aplikovat získané poznatky ve své praxi.
9.00–10.30   Vyšetření pohybového aparátu
vedoucí workshopu: A. Pávová, M. Bulíčková

Určeno pro lékaře, fyzioterapeuty a trenéry
ČSTL představuje vyšetření pohybového aparátu sportovce (kineziologický rozbor), jehož cílem je prevence pohybových obtíží, odhalení možných rizik a “slabého článku” v pohybovém aparátu. Vyšetření je nepovinnou, ale doporučenou součástí preventivní sportovní prohlídky, je určeno pro dospělé i děti. Obsahuje analýzu základních pohybových funkcí se zřetelem ke sportovní zátěži. Na základě tohoto komplexního vyšetření lze snadno stanovit terapii a kompenzační cvičení pro pacienta
10.45–12.00   Základy tejpování
vedoucí workshopu: A. Pávová, M. Bulíčková

Určeno  pro lékaře, fyzioterapeuty a trenéry
Tejpování je nedílnou součástí péče o sportovce. Cílem workshopu je poskytnout základní teoretické i praktické informace o této technice, zejména těm, kteří s tejpováním teprve začínají. 
11.45–12.45   Spiroergometrie v praxi –   kapacita naplněna
vedoucí workshopu: E. Sovová, J. Radvanský, D. Pastucha
(Prof. MUDr. Eliška Sovová, Ph.D., MBA, přednostka Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace LF a FN Olomouc – má ráda zátěžová vyšetření, protože si myslí, že pokud vyšetřujete pacienta pouze v klidu, tak se okrádáte o hodně příležitostí stanovit správnou diagnózu.
doc. MUDr. Jiří Radvanský, CSc., FN  Motol a 2. LF UK – guru v oblasti zátěžové medicíny.
doc. MUDr. Dalibor Pastucha, Ph.D., přednosta kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství FNO a LF Ostrava – manažér a organizátor praktické výuky pro širokou obec nejen odborníků.)

Určeno pro všechny, co si myslí, že ještě všechno neví o parametrech, které hodnotíme v rámci vyšetření
Cílem workshopu je seznámit se s praktickými vychytávkami v rámci hodnocení jednotlivých parametrů spiroergometrie.
11.45–12.45   Základy ultrasonografie kolena v ambulanci TVL
vedoucí workshopu: P. Neckař, V. Illinger

Určeno pro zdravotníky
Cílem workshopu je naučit se interaktivní formou využívat UZ přístroj v denní praxi při diagnostice onemocnění kolenního kloubu.
12.15–13.30   Podiatrie pro tělovýchovné lékaře
vedoucí workshopu: L. Horáková

Sobota, 9. 11. 2024

9.00–10.30   Využití ultrazvuku ve sportovní fyzioterapii –   kapacita naplněna
vedoucí workshopu: S. Macháč, V. Illinger, P. Neckař

Určeno pro fyzioterapeuty a lékaře
Cíl workshopu: úvod do ultrazvukového vyšetřování pohybového aparátu v ambulanci sportovního fyzioterapeuta
10.45–12.00   Jak se stát sportovním klasifikátorem – od teorie k praxi
vedoucí workshopu: I. Pavlová, R. Suda
 
Workshop se bude zabývat systémem klasifikací, který je spravován Mezinárodním paralympijským výborem (IPC) a slouží k zajištění spravedlivé soutěže v paralympijských sportech. IPC používá klasifikaci, aby zajistil, že sportovci soutěží proti ostatním s podobnými funkčními schopnostmi. Každý sport má specifické klasifikační systémy, které reflektují rozdíly ve fyzických schopnostech sportovců. Kvalifikovaní odborníci, známí jako klasifikátoři, hrají klíčovou roli při hodnocení sportovců a přidělování jejich klasifikace. IPC tak vyzývá k většímu zapojení a vzdělávání odborníků, kteří jsou klíčoví pro přesné a spravedlivé klasifikace.

Čtvrtek, 7. 11. – Sobota, 9. 11. 2024

      Workshop Zažijte Medical EMS s Body Technology s.r.o.
Cílem workshopu Zažijte EMS je možnost se individuálně seznámit s novým, vysoce efektivním, pojetím elektro-myo-stimulace (EMS). Tento workshop bude k dispozici po celou dobu konference na základě individuální rezervace.
 
Jak bude workshop probíhat?
Prezentace je rozdělena na teoretickou a praktickou část.
V rámci teoretické části vás seznámíme s principy fungovaní Medical EMS, s klinickými studiemi a s variantami přístroje pro Medical EMS. Praktická část je vyhrazena fyzickému vyzkoušení Medical EMS. Na konci workshopu je prostor pro případné otázky.
Jaká je časová náročnost?
Celý workshop zabere přibližně 45 minut.
Jak se můžu rezervovat?
Kapacita míst je omezená. Pokud chcete mít jistotu, že se na workshop dostanete, rezervujte si termín již nyní, přes rezervační on-line formulář. Další možností je rezervace na místě při prezenci.
Potřebuji sportovní oblečení nebo vybavení?
Není potřeba žádné oblečení ani vybavení – vše potřebné bude k dispozici. Základní informace o Medical EMS naleznete zde: www.bodytechnology.cz/medical-ems/.
Rezervujte si termín na tomto odkazu.
V případě dotazů pište na: info@bodytechnology.cz